Jnytt Open 2013 – Resultat
Grupp A
Baltzar |
3 |
2 |
0 |
1 |
37-22 |
4 |
June |
3 |
2 |
0 |
1 |
35-24 |
4 |
JBK |
3 |
2 |
0 |
1 |
33-27 |
4 |
Bodekull |
3 |
0 |
0 |
3 |
14-46 |
0 |
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Lö |
BA2 |
09.00 |
2 |
JBK |
June |
12-8 |
Lö |
BA2 |
10.45 |
4 |
Baltzar |
Bodekull |
13-7 |
Lö |
BA1 |
14.45 |
8 |
June |
Baltzar |
11-8 |
Lö |
BA2 |
14.45 |
9 |
Bodekull |
JBK |
3-17 |
Sö |
BA1 |
11.30 |
22 |
Bodekull |
June |
4-16 |
Sö |
Ro |
10.45 |
24 |
Baltzar |
JBK |
16-4 |
Grupp B
Team Clan |
3 |
3 |
0 |
0 |
44-16 |
6 |
JKK |
3 |
2 |
0 |
1 |
35-25 |
4 |
Kyrk |
3 |
1 |
0 |
2 |
30-30 |
2 |
Vetlanda |
3 |
0 |
0 |
3 |
11-49 |
0 |
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Lö |
BA1 |
09.00 |
1 |
JKK |
Vetlanda |
15-5 |
Lö |
BA1 |
10.45 |
3 |
Team Clan |
Kyrk |
13-7 |
Lö |
BA1 |
16.30 |
11 |
Vetlanda |
Team Clan |
3-17 |
Lö |
BA2 |
16.30 |
12 |
Kyrk |
JKK |
6-14 |
Sö |
Ro |
09.00 |
21 |
Vetlanda |
Kyrk |
3-17 |
Sö |
BA2 |
11.30 |
23 |
JKK |
Team Clan |
6-14 |
Grupp C
JBS/Boys |
3 |
2 |
0 |
1 |
36-24 |
4 |
Forsheda |
3 |
2 |
0 |
1 |
35-23 |
4 |
Pondus |
3 |
2 |
0 |
1 |
33-25 |
4 |
Team Gothia |
3 |
0 |
0 |
3 |
13-45 |
0 |
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Lö |
BA1 |
12.30 |
5 |
Forsheda |
Pondus |
13-6 |
Lö |
BA2 |
12.30 |
6 |
Team Gothia |
JBS/Boys |
2-18 |
Lö |
Ro |
16.30 |
13 |
Pondus |
Team Gothia |
13-6 |
Lö |
Ro |
18.15 |
16 |
JBS/Boys |
Forsheda |
12-8 |
Sö |
BA2 |
08.00 |
18 |
Pondus |
JBS/Boys |
14-6 |
Sö |
BA2 |
09.45 |
20 |
Forsheda |
Team Gothia |
14-5 |
Grupp D
Ettan/Brasken |
3 |
3 |
0 |
0 |
49-11 |
6 |
Falkenberg |
3 |
2 |
0 |
1 |
36-24 |
4 |
Cyrus |
3 |
1 |
0 |
2 |
22-38 |
2 |
Borgholm |
3 |
0 |
0 |
3 |
13-47 |
0 |
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Lö |
Ro |
12.30 |
7 |
Ettan/Brasken |
Borgholm |
15-5 |
Lö |
Ro |
14.15 |
10 |
Falkenberg |
Cyrus |
13-7 |
Lö |
BA1 |
18.15 |
14 |
Cyrus |
Ettan/Brasken |
1-19 |
Lö |
BA2 |
18.15 |
15 |
Borgholm |
Falkenberg |
2-18 |
Sö |
BA1 |
08.00 |
17 |
Cyrus |
Borgholm |
14-6 |
Sö |
BA1 |
09.45 |
19 |
Falkenberg |
Ettan/Brasken |
5-15 |
Kvartsfinaler
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Sö |
BA1 |
13.45 |
25 |
JBS/Boys |
Falkenberg |
9-11 |
Sö |
BA2 |
13.45 |
26 |
Baltzar |
Forsheda |
13-7 |
Semifinaler
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Sö |
BA1 |
15.30 |
27 |
Team Clan |
Baltzar |
11-4 |
Sö |
BA2 |
15.30 |
28 |
Ettan/Brasken |
Falkenberg |
14-6 |
Final
Dag |
Hall |
Tid |
Nr |
Hemmalag |
Bortalag |
Resultat |
Sö |
BA2 |
17.15 |
29 |
Team Clan |
Ettan/Brasken |
10-10 (6402-6255) |