Motståndare ”Genom tiderna”

























Motståndare 2005-2006 2006/2007 2007/2008 2008/2009 2009/2010 2010/2011 2011/2012 2012/2013 2013/2014 2014/2015 2015/2016 2016/2017 2017/2018

hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta hemma borta
Alltransport BK







13-7

5-15













Annelunds BK















17 – 3 4 – 16







Arius BK







12-8

6-14













Atlantic Sharks




10-10



















BC Fyrklöver










4-15













BK 46







9-11

10-10













BK 62







2-13* 3-12*








7 – 13





BK 64






5-15

















BK Accic

















6 – 14






BK Arken





7-13* 13-7*
























3-1*


















BK Domino F








7-13 6-14














BK Flax F












14-6











BK Gärdet






12-8

















BK Hulingen 11-8 5-15
11-9













5 – 15






BK June F 10-10 9-11 9-11 13-6

13-7 5-15 6-14 15-5 6-12 7-13





9 – 11 6 – 14 4 – 16 7 – 13



BK Oden F



















12 – 8 12 – 8



BK Oden F2






















13 – 7

BK Origo










2-17













BK Orion




8-12



















BK Polarna 12-8 10-10 16-4 14-6 14-6 10-10



















BK Pondus 15-5 11-9 17-3








10-10 13-7 15 – 5 10 – 10

9 – 11
3 – 17 2 – 18


















9 – 11* 13 – 7*

























1 – 4*









BK Preem






5-15

















BK Rubinen











5-15
17 – 3 11 – 9 14 – 6 4 – 16

























4 – 1







BK Slam 10-7 9-11
11-8




9-11


4-16











BK Sture

13-7








9-11 6-13



6 – 14





13 – 7
BK Tjust/Trill 15-5 6-14






12-8















BK Tull







16-4 9-10 14-6

2-18











BK V 8








4-16 7-13














BK Vinden























14 – 6
BK Vinno

17-3 18-2







18-2
14 – 4 16 – 4
16 – 4



18 – 2 17 – 2
8 – 11
BK Viskan





13-7 10-10

















BK Wik F





10-10


















BK Örnen F







17-3

2-18













BK ÖsPå






13-6

















Bodekulls BK




6-14



















Bogesunds BK





16-4


















Borås BK
















7 – 13



11 – 9


Borås GIF





16-4 8-12







12 – 8








Commerce BK F






9-11

















Cyrus/HS



9-11 9-11

8-12 11-9 4-16 3-17













Dövas IK

17-3 17-3







9-11
11 – 9 9 – 10









Eksjö BK F 12-8 10-10









10-10 8-12 12 – 8 7 – 13







11 – 8 13 – 7

6-14 8-12























Emmaboda BK























14 – 5
Ettan/Brasken







9-11
3-17 3-17













Falköpings AIK





8-12








11 – 9 5 – 15







Falköpings AIK F



















4 – 16 9 – 11
5 – 15

Forsheda BK F



12-8












10 – 10 4 – 16





Gislaveds BK



6-14




















GoIF Fram 11-9 8-11 17-3 14-6





















Götene BK F















11 – 9








Hjo BK A



















15 – 4 15 – 5
6 – 14

Hjo BK F















14 – 6


19 – 1 19 – 1
10 – 10

IF Raketen



8-12












8 – 12 5 – 14





IFK Borgholm


















3 – 17



7 – 13
IFK Norrköping F







7-13
















IK Ymer





5-10* 3-17*

















IK Ymer F















12 – 7








JBS/Boys

















6 – 14 2 – 18





JBS/Boys F



17-3 11-9





14-6 11-9 14 – 6 11 – 7
12 – 8



6 – 14 7 – 13
12 – 8
Jönköpings BK

10-10* 13-2*













6 – 14 8 – 12 6 – 14 6 – 14



Jönköpings BK F











14-6
19 – 1 8 – 12 17 – 3 17 – 3







Jönköpings BS 12-8 10-10 14-6






















Jönköpings KK



14-6 11-9



















Jönköpings KK F











13-7
11 – 9 7 – 13 11 – 9


4 – 16 5 – 15 8 – 12 6 – 14 10 – 10 15 – 5















15 – 5* 11 – 4*









Kalmar AIK








9-11








9 – 11



7 – 12 11 – 4*

























9 – 11* 3 – 2*
Karlskrona BK F




12-8



















Kinna BK F
















8 – 11







Kvänums BK





10-10


















LMT BK





14-6


















Marbodals BS F2



















8 – 12 5 – 15 7 – 13 4 – 16

Mariedals BK





14-6 12-8








13 – 7



3 – 17


Mörlanda BS















15 – 5 4 – 16







NBS/Form 12-8 13-7 13-7






















Nybro IF


















9 – 11





Nybro IF F























12 – 8
Olofströms BS F




4-16



















Oskarshamns BK F

18-2









12-8 13 – 7 19 – 1









SF 04









5-15 7-13













Skillingaryds BK









8-12 9-11 7-13












Skillingaryds IS
























8 – 11
Skövde AIK






















6 – 14

Sunnerbo BK



14-6




















Sunnerbo BK F
























9 – 11
Svaneholms BK





11-9 9-11








11 – 9







Swedoor BK

13-7








8-11 9-11 12 – 8 12 – 8

11 – 9
9 – 10 14 – 5

12 – 8 8 – 12
Södra BK



















11 – 9 7 – 13 4 – 15 9 – 10 7 – 13* 4 – 11*
Team Alingsås F2















11 – 8




7 – 13


Team Baltzar F









5-15 6-13













Team Blue BK























11 – 9
Team Clan F 10-10 6-14 10-10




8-12 14-6 6-14














Team Gamleby BC








2-18















Team Gamleby BC F












13-7











Team Lerum F





















10 – 10


Team Mariestad F






7-13

















Team Partille





















7 – 13


Team Skövde






















13 – 7

Team Värnamo



12-8




















Team Värnamo F
























13 – 7
Team Växjö F



17-3 10-10*












8 – 12










9-11*




















Tingsryds KK




5-15



















Vamma BK





11-8








18 – 2 4 – 16







Varta BK F1













14 – 5 13 – 7







5 – 15 2 – 18
Varta BK F2























12 – 8 11 – 9
Vetlanda BC


11-9 11-8 7-12



10-10






10 – 10






Vetlanda BC F












14-6











Vimmerby BK F







11-8 4-16 10-10














Växjö Norra IF


















12 – 8
































* Kval neutral plan